
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 15 mm |
| Width | 15 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 324 |
| Height | 1.4 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Voltage | 1.144 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Frequency | 800 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, Ethernet, I²C, SPI, UART, USB |
| Memory Type | Cache, RAM, ROM |
| Max Supply Voltage | 1.378 V |
| Min Supply Voltage | 912 mV |
| Max Frequency | 800 MHz |
| RAM Size | 64 kB |
| Number of Cores | 1 |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of UART Channels | 6 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 1 GHz |
| L1 Cache Instruction Memory | 32 kB |
| L1 Cache Data Memory | 32 kB |
| Ethernet | 10/100/1000 Mbps (2) |
| USB | USB 2.0 + PHY (2) |
| RAM Controllers | LPDDR, DDR2, DDR3, DDR3L |
| Operating Supply Voltage | 1.325 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$6.89587
Ext.Price$6.89587
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.89587 | $6.89587 |
| 10 | $5.83910 | $58.39100 |
| 25 | $5.43293 | $135.82325 |
| 50 | $5.05502 | $252.75100 |
| 100 | $4.70343 | $470.34300 |
